POZIOM WODY W JEZIORZE SIEMIANOWKA OKOŁO 2019 R.

Fotografowane przez cały rok jezioro Siemianówka pokazuje, jak suche w tym roku było do tej pory. Oto zdjęcie z października 2018 r. Żurawie lecą bardzo szybko w pociągu na południe.

I tu rozwój poziomu wody w 2019 r. Ponieważ pod koniec 2015 r. zacząłem odwiedzać ten region co najmniej raz na kwartał, mogłem zaobserwować, że poziom wody obniżył się od wiosny do lata, ale w okresie jesienno-zimowym nadal sięgał aż do regionów nadbrzeżnych. W tym roku obawiam się, że do października stał się bardziej suchy i suchy. Po wykonaniu comiesięcznych zdjęć struktury poboru w Cisówce. Nigdy nie doświadczyłem jeziora tak suchego we wrześniu i październiku.

Również w rejonie Maruszki położonej na południuüfer ten sam obrazek. Październik 2018 r. - październik 2019 r. Zasięg dla licznych reprezentowanych tu ptaków wodnych staje się coraz mniejszy.

Zwierzęta wokół Narewki

Na tej stronie chciałbym pokazać zróżnicowany świat zwierząt w regionie wokół Narewki. Ale nie można udokumentować pewnych doświadczeń za pomocą zdjęcia. Raz przeleciał obok mnie zimorodek z głośnym ćwierkaniem zza pleców. Odpoczywał krótko na łodydze. Zanim przyszedłem zrobić zdjęcie, on już zniknął w trzcinie. Ale nigdy nie zbliżyłem się tak blisko zimorodka.

Wilki w Kosy Most.

Wolf

Łoś koło Cisówki w porannej mgle.

Jelenie w pobliżu Cisówki.

żubr w pobliżu Lesny z młodym zwierzęciem.

Orzeł z ofiarą w pobliżu Babiej Góry.

Młody lis koło Siemianówki.

Żurawie w pobliżu Cisówki.

Bocian koło Maruszki

Storch

Czaple koło Maruszki.

Kaczka koło Maruszki.

Łabędź koło Siemianówki.

Orzeł morski łowiący w pobliżu Siemianówki.

W Siemianówce.

Za hotelem.

Gąsiorek z czerwonymi plecami w pobliżu Cisówki.

Połknięcie w pobliżu Siemianówki.

Biały ogonek w okolicach Siemianówki.

Żaba koło Siemianówki.

Noc letnia w Siemianówce

Wschód i zachód słońca w najdłuższy dzień w roku z wieży widokowej w Siemianówce. Kąt widzenia 114 stopni z obiektywem 14 mm. Wschód słońca na północnym wschodzie i zachód słońca na północnym zachodzie w tej samej sekcji obrazu..

Wschód słońca o 04:02.

Sonnenaufgang um 04:02

Zachód słońca o 20:50.

Sonnenuntergang um 20:50

Narewka i zmiana pór roku

Mój projekt na 2019 r. Sześć punktów w rejonie Narewki, na północ od Białowieskiego Parku Narodowego. Co miesiąc, aby udokumentować zdjęcie o tym samym punkcie w częściowo bardzo ekstremalnych zmianach krajobrazu w tym regionie. Tylko poziom wody w rzekach i jeziorze Siemianówka zmienia się z czasem nawet o 1,5 m. Zmienia to również obszar trzciny wokół jeziora. Dlatego wyzwaniem, w zależności od pory roku, jest dotarcie przynajmniej do miejsca, gdzie co miesiąc do jeziora Siemianówka wpada Narew.

Narewka za hotelem Bojarski Gościniec.

Cisówka położona na północ od jeziora Siemianówka.

Gruszki z widokiem na Białowieską dżunglę.

Kosy Most na skraju Białowieskiej dżungli.

Narew przed jej zbiegiem z jeziorem Siemianowka.

Poziom wody w Narewce koło Kosy Most.